Giriş Yap

Tarif içeriğini görebilmek için üye girişi yapınız..
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Beni Hatırla

Hesabınız yok mu?

( 1 Kişi)
Hazırlanma Süresi
Pişirme Süresi
Dinlendirme Süresi
Porsiyon
 • 1000 ml su
 • 250 g patates (soyulmuş küçük küpler halinde kesilmiş)
 • 300 g un
 • 150 g parmesan peyniri (küpler halinde)
 • 2 adet yumurta
 • 1 çay kaşığı tuz

Gnocchi

Hazırlanma Süreci

 

 1. Karıştırma kabı içerisine doğrayıcı bıçağı yerleştirin ve karıştırma kabını cihaza takın. 150 g parmesan peynirini hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 20 saniye / Hız 10’a ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, rendelenmiş parmesan peynirini bir kaba alın ve karıştırma kabını temizleyerek içerisinde hiçbir aparat olmadan cihaza takın. İlerleyin.

 

 1. 250 g küp doğranmış patatesi ve 1000 ml suyu hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 22 dakika/ 100 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, haşlanmış patatesleri süzün ve karıştırma kabını soğuk su ile iyice temizleyerek soğutun. Hazne içerisini tamamen kurulayarak içerisine doğrayıcı bıçağı yerleştirip cihaza takın. İlerleyin.

 

 1. Haşlanmış patatesler, rendelenmiş parmesan peyniri, 300 g un, 2 adet yumurta ve 1 çk tuzu hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 3 dakika/ Hız 3’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Çalışma tezgahını hafifçe unlayın. Gnocchi hamurunu unladığınız tezgaha alın ve elinizle badem büyüklüğünde parçalar kopartıp yuvarlayın. Bir çatalı ters çevirip yuvarladığınız parçaları çatalın dişleri arasında parmağınızla hafifçe bastırarak şekil verin. İlerleyin.

 

 1. Hazırladığınız gnocchileri kaynar su içerisinde 3 dakika kadar haşlayıp dilediğiniz herhangi bir makarna sosu ile servis edebilirsiniz.

Benzer Tarifler

Fellah Köftesi

( 1 Kişi)

Patlıcan Musakka

( 1 Kişi)

İspanyol Omlet

( 1 Kişi)