Giriş Yap

Tarif içeriğini görebilmek için üye girişi yapınız..
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Beni Hatırla

Hesabınız yok mu?

( 1 Kişi)
Hazırlanma Süresi
Pişirme Süresi
Dinlendirme Süresi
Porsiyon
 • 75 g siyah zeytin (çekirdeksiz)
 • 75 g kuru domates
 • 450 ml su
 • 1 paket kuru maya
 • 680 g un
 • 1 tatlı kaşığı tuz

Kuru Domatesli ve Zeytinli Ekmek

Hazırlanma Süreci

 

 1. Karıştırma kabının içerisine doğrayıcı bıçağı yerleştirin ve karıştırma kabını cihaza takın. 75 g çekirdeksiz siyah zeytin ve 75 g kuru domatesi hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 15 saniye/ Hız 6’a ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna asın.

 

 1. Kapağı açın, spatula yardımı ile kenarları tabana doğru sıyırın. 450 ml su, 1 pkt kuru maya, 680 g un ve 1 tk tuzu hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 4 dakika/ Hız 2’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, hamuru hafifçe yağladığınız genişçe bir kaba alın ve üzeri kapalı şekilde 40 dakika mayalanmaya bırakın. İlerleyin.

 

 1. Mayalanmış hamuru hafifçe unladığınız çalışma tezgahına alın, hamuru elinizle ezerek içerisindeki havayı çıkarın. Havasını aldığınız hamuru bir bıçak ya da hamur kesici yardımı ile 4 parçaya ayırın. Ayırdığınız parçaları eliniz ile şekil vererek yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisi üzerine alın. Hamurların üzerini örtüp 20 dakika ikinci mayalanma için oda sıcaklığında kenara alın. Fırınınızı 250 derecede ön ısınma için çalıştırın. İlerleyin.

 

 1. Mayalana ekmeklerin üzerine keskin bir bıçak yardımı ile uzunlamasına bir kesik atın ve 18 – 20 dakika 250 derecede üzeri kızarana ve altın kahverengi olana kadar pişirin. Pişen ekmeklerinizi yanında zeytinyağı ile sıcak olarak servis edin.

Benzer Tarifler

Margarita Pizza

( 1 Kişi)

Kavala Kurabiyesi

( 1 Kişi)

Fesleğenli Pesto Sos

( 1 Kişi)

Pandispanya

( 1 Kişi)