Giriş Yap

Tarif içeriğini görebilmek için üye girişi yapınız..
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Beni Hatırla

Hesabınız yok mu?

( 1 Kişi)
Hazırlanma Süresi
Pişirme Süresi
Dinlendirme Süresi
Porsiyon
 • 400 g labne
 • 18 g yaprak jelatin (soğuk suda yumuşatılmış)
 • 300 ml krema
 • 325 ml yoğunlaştırılmış süt
 • 165 g beyaz çikolata
 • 200 g yulaflı bisküvi
 • 100 g tereyağı
 • 200 g donuk mango
 • 75 g şeker
 • 15 ml limon suyu

Mangolu Cheesecake

Hazırlanma Süreci
 1. Karıştırma kabının içerisine doğrayıcı bıçağı yerleştirin ve karıştırma kabını cihaza takın. 200 g donuk mango, 75 g şeker ve 15 ml limon suyunu ekleyerek kapağı kapatın. Cihazı 20 saniye/ Hız 10’a ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, karıştırma kabının içerisine karıştırıcı aparatı yerleştirin kapağı kapatın. Cihazı 6 dakika/ 90 derece/ Hız 2’ye ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, buhar kapağını takın ve kapağı kapatın. Cihazı 4 dakika/ 120 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Sosu kenara alın soğumaya bırakın. Hazneyi yıkayın ve iyice kurulayın. İlerleyin.

 

 1. Karıştırma kabının içerisine doğrayıcı bıçağı yerleştirin ve karıştırma kabını cihaza takın. 200 g bisküvi ekleyerek kapağı kapatın. Cihazı 20 saniye/ Hız 6’a ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kenara alın. Hazneyi yıkayın ve iyice kurulayın. Karıştırma kabının içerisine karıştırıcı aparatı yerleştirin ve karıştırma kabını cihaza takın. 100 g tereyağını ekleyerek kapağı kapatın. Cihazı 3 dakika/ 50 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Tereyağı ve bisküviyi elinizle yoğurun ve bir kaşık yardımı ile kalıbın zeminine eşit bir şekilde yayın. İlerleyin.

 

 1. Hazneyi yıkayın ve iyice kurulayın. Karıştırma kabının içerisine doğrayıcı bıçağı yerleştirin ve karıştırma kabını cihaza takın. İlerleyin.

 

 1. 165 g beyaz çikolata ekleyerek kapağı kapatın. Cihazı 15 saniye/ Hız 7’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat butonuna basın.

 

 1. Kapağı açın, 300 ml krema ekleyerek kapağı kapatın. Cihazı 2 dakika 30 saniye/ 50 derece/ Hız 3’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat butonuna basın.

 

 1. Buhar kapağını açın, 18 g jelatini ekleyerek kapağı kapatın. Cihazı 30 saniye/ 50 derece/ Hız 3’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat butonuna basın.

 

 1. Kapağı açın, karışımı başka bir kaba alın. Hazneyi temizleyin ve iyice kurulayın. İlerleyin.

 

 1. Karıştırma kabının içerisine çırpıcı başlığı yerleştirin ve karıştırma kabını cihaza takın. 400 g labneyi ekleyerek kapağı kapatın. 3 dakika/ Hız 4’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat butonuna basın.

 

 1. Kapağı açın, 325 ml yoğunlaştırılmış süt ekleyerek kapağı kapatın. Cihazı 1 dakika/ Hız 4’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat butonuna basın.

 

 1. Kapağı açın, beyaz çikolatalı karışımı ekleyerek kapağı kapatın. Cihazı 2 dakika/ Hız 4’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat butonuna basın.

 

 1. Hazırladığınız karışımı bisküvili taban basılmış kalıba alın. Dondurucuda bir gece bekletin. Ertesi gün üzerine mango sos sürerek servis edin.

Benzer Tarifler

Vanilyalı Dondurma

( 1 Kişi)