Giriş Yap

Tarif içeriğini görebilmek için üye girişi yapınız..
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Beni Hatırla

Hesabınız yok mu?

( 1 Kişi)
Hazırlanma Süresi
Pişirme Süresi
Dinlendirme Süresi
Porsiyon
 • 20 g parmesan peyniri
 • 30 g arpacık soğan (ikiye kesilmiş)
 • 20 g tereyağı (küp kesilmiş / soğuk)
 • 20 ml zeytinyağı
 • 160 g risotto pirinci
 • 3 yemek kaşığı beyaz sirke
 • 350 ml sebze suyu
 • 125 g mantar (ince dilimlenmiş)
 • 1 çay kaşığı tuz

Mantarlı Risotto

Hazırlanma Süreci
 1. Karıştırma kabı içerisine doğrayıcı bıçağı yerleştirin ve karıştırma kabını cihaza takın. 20 g parmesan peynirini hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 20 saniye/ Hız 10’a ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, rendelenmiş parmesan peynirini bir kaba alın. Karıştırıcı hazneyi temizleyip içerisine doğrayıcı bıçağı yerleştirin ve karıştırma kabını cihaza takın. İlerleyin.

 

 1. 30 g arpacık soğanı ve 20 ml zeytinyağını hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 6 saniye/ Hız 6’a ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, doğrayıcı bıçağı çıkartıp karıştırıcı aparatı hazneye yerleştirin. Spatula yardımı ile haznenin kenarlarını tabana doğru sıyırın. 3 yemek kaşığı beyaz sirkeyi hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 3 dakika/ 120 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, 160 g risotto pirincini hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 120 derece/ 3 dakika/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, 125 g dilimlenmiş mantar, 350 ml sebze suyu ve 1 çk tuzu hazneye ekleyerek buhar çıkışı açık olacak şekilde kapağını kapatın. Cihazı 13 dakika/ 100 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, rendelenmiş parmesan peynirini ve 20 g küp tereyağını hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 1 dakika/ 110 derece/ Hız 2’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Hazırladığınız risottoyu servis tabaklarına alın, dilerseniz üzerlerine taze kekik yaprakları ve rende parmesan peyniri ekleyerek sıcak olarak servis edin.

Benzer Tarifler

Pancarlı Taze Makarna Hamuru

( 1 Kişi)

Nohut Cipsi

( 1 Kişi)

Havuçlu Kek

( 1 Kişi)

Hollandaise Sos

( 1 Kişi)