Giriş Yap

Tarif içeriğini görebilmek için üye girişi yapınız..
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Beni Hatırla

Hesabınız yok mu?

( 1 Kişi)
Hazırlanma Süresi
Pişirme Süresi
Dinlendirme Süresi
Porsiyon
 • 80 g gravyer peyniri
 • 500 g kuru soğan (ikiye bölünmüş şekilde)
 • 30 ml zeytinyağı
 • 20 g tereyağı
 • 1 çay kaşığı tuz
 • ½ çay kaşığı toz karabiber
 • 900 ml su
 • 240 ml sebze suyu
 • 12 dilim baget ekmek (parmak kalınlığında kesilmiş)
 • 8 dal frenk soğanı (ince kıyılmış)

Soğan Çorbası

Hazırlanma Süreci
 1. Karıştırma kabını cihaza takın, karıştırma kabı içerisine hareket mili ve rende uçları yukarıya gelecek şekilde rende başlığını yerleştirip rende kapağını kapatın. İlerleyin.

 

 1. Cihaz çalışmaya başladıktan sonra 80 g gravyer peynirini ekleyerek rendeleyin. Cihazı 15 saniye/ Hız 6’a ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, rendelenmiş peynirleri bir kap içerisinde kenara alın. Karıştırma kabını temizleyerek tekrar cihaza takın. Karıştırma kabı içerisine hareket mili ve dilimleme bıçağı yukarı gelecek şekilde dilimleme başlığını yerleştirip rende kapağını kapatın. İlerleyin.

 

 1. Cihaz çalışmaya başladıktan sonra 500 g kuru soğanı ekleyerek dilimleyin. Cihazı 15 saniye/ Hız 6’a ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, dilimlenmiş soğanları bir kaba alın ve karıştırma kabı içerisine karıştırıcı başlığı takın. 20 g tereyağını hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 3 dakika / 120 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, dilimlenmiş soğanları, 30 ml zeytinyağını, 1 çk tuzu ve ½ çk toz karabiberi hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 6 dakika/ 120 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, karamelize olan soğanları spatula yardımı ile sıyırarak merkeze doğru itin. 900 ml su ve 240 ml sebze suyunu hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 20 sakika7 120 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Fırınınızı 200 derecede ön ısıtma için çalıştırın ve fırın tepsisi üzerine yağlı kağıt koyup üzerine 4 adet ısıya dayanıklı servis kasesi yerleştirin. İlerleyin.

 

 1. Hazırladığınız çorbayı ısıya dayanıklı servis kaselerine dağıtın, her kaseye 3 dilim baget ekmek ekleyip üzerlerine rendelediğiniz gravyer peynirinden ekleyerek peynirler eriyene kadar 5 dakika 200 derecede fırınlayın. Süre sonunda eriyen peynirlerin üzerlerine kıyılmış frenk soğanlarını serperek süsleyin ve sıcak olarak servis edin.

Benzer Tarifler

Domates Çorbası

( 1 Kişi)

Yayla Çorbası

( 1 Kişi)

Terbiyeli Tavuk Suyu Çorbası

( 1 Kişi)

Süzme Mercimek Çorbası

( 1 Kişi)