Giriş Yap

Tarif içeriğini görebilmek için üye girişi yapınız..
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Beni Hatırla

Hesabınız yok mu?

( 1 Kişi)
Hazırlanma Süresi
Pişirme Süresi
Dinlendirme Süresi
Porsiyon
 • 200 g tavuk göğüs (derisiz/kuşbaşı kesilmiş)
 • 200 g tavuk kalça (kemiksiz/derisiz/kuşbaşı kesilmiş)
 • 2 tatlı kaşığı tuz
 • 1250 ml su
 • 300 g pilavlık pirinç
 • 200 g nohut (haşlanmış)
 • 50 g tereyağı
 • 1 çay kaşığı toz karabiber

Tavuklu Pilav

Hazırlanma Süreci
 1. Karıştırma kabının içerisine karıştırıcı aparatı yerleştirin ve karıştırma kabını cihaza takın. 1250 ml suyu ve 2 tk tuzu hazneye ekleyin ve süzgeci yerleştirin. 200 g tavuk göğsünü ve 200 g tavuk kalçayı süzgecin içine ekleyerek kapağı kapatın. Cihazı 30 dakika/ 110 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın spatula yardımı ile süzgeci çıkartın. Tavuk suyunu bir kaba alın. Karıştırma kabının içerisine doğrayıcı bıçağı yerleştirin. Pişmiş tavukları hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 15 saniye/ Hız 3’e (ters yön) ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, didiklenmiş tavukları bir kaba alın ve streç film ile üzerini kapatın. Hazneyi temizleyip içerisine karıştırıcı aparatı yerleştirin ve cihaza takın. İlerleyin.

 

 1. 1000 ml tavuk suyunu hazneye ekleyip üzerine süzgeci yerleştirin. 300 g pilavlık pirinci süzgecin içine ekleyin ve spatula ile pirinçlerin üzerini düzeltip kapağını kapatın. Cihazı 30 dakika/ 115 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Kapağı açın, süzgeç içerisindeki pilavı bir servis tabağına alın. Üzerini streç film ile kapatıp 15 dakika demlenmesi için bekleyin. İlerleyin.

 

 1. 200 g haşlanmış nohut ve 50 g tereyağını hazneye ekleyerek kapağını kapatın. Cihazı 3 dakika/ 110 derece/ Hız 1’e ayarlayın. İlerleyin ve başlat tuşuna basın.

 

 1. Demlenmiş pilava tereyağlı nohutları ekleyin, iyice karıştırıp servis tabağına alın. Üzerine didiklenmiş tavukları ekleyip sıcak olarak servis edin.

Benzer Tarifler

Domatesli Pilav

( 1 Kişi)

Yeşil Mercimekli Basmati Pilavı

( 1 Kişi)